Firma KEWA PPH została wpisana do Ewidencji działalności gospodarczej w sierpniu 1992 roku. Firma istnieje 29 lat na rynku i cieszy się dużą popularnością w kraju i za granicą, obecnie posiada status małego przedsiębiorstwa. Podstawowym przedmiotem działalności Firmy jest działalność produkcyjna produkcja wyrobów jubilerskich i podobnych. Produkty przedsiębiorstwa to przede wszystkim szeroki asortyment biżuterii srebrnej z bursztynem. Firma koncentruje się na opracowywaniu ofert składających się z nowatorskich pod kątem wzornictwa produktów, co ma uczynić ją innowacyjną w skali rynku. W skład asortymentu wchodzi biżuteria artystyczna oraz biżuteria religijna wyprodukowana na bazie, srebra, srebra złoconego w połączeniu z wysokiej jakości bursztynem. To co wyróżnia produkty to wysoka jakość surowców, nieszablonowe i wzbogacone wzornictwo oraz innowacyjność wzorów i trendów VASILIJ ART BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA


Cechy jakościowe produktu :
- opracowywanie produktów składających się z nowatorskich pod kątem wzornictwa produktów, co ma uczynić ją innowacyjną w skali rynku. Rynek międzynarodowy przepełniony jest sztucznością, tandetą i produkcją masową. Wiele firm na rynkach międzynarodowych proponuje podrobione produkty o bezwartościowych kamieniach.
- produkty dedykowane do biżuterii artystycznej wykonywane są ręczne. Warto zachwycić się oryginalnymi kamieniami i docenić to, że są przykładowo pozyskiwane tylko w jednej kopalni na świecie. Godnym uwagi jest fakt, iż kamienie są pojedyncze, co sprawia iż biżuteria jest unikatowa, gdyż klient nie znajdzie drugiej identycznej sztuki. Wnioskodawca w ten sposób stwarza swój styl i podkreślić indywidualność oraz przede wszystkim korzysta z mocy zamkniętych w kamieniach. Vasilij Art. I produkty dedykowane dla tej marki należą do marek z klasą, wyrafinowana elegancja, kolekcje są ekstrawaganckie kolekcje, podkreślą indywidualność. Proponowana biżuteria artystyczna stanowi odpowiedź na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów i tych najbardziej zamożnych.
- unikatowe wzornictwo. Brak klasycznych kolekcji, jak u większości konkurencyjnych firm występujących na rynku międzynarodowym. Proponowaną biżuterię charakteryzuje finezyjne wzornictwo. Wybór biżuterii artystycznej to zawsze dobry wybór. Odpowiednio dobrana biżuteria autorska stanowi nieodłączny element stylizacji. Dlatego Wnioskodawca dokłada wszelkich starań, by oferowane kolekcja nie tylko wyjątkowo się prezentowała,, ale też służyła przez długie lata jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najlepszych technik jubilerskich.
- zastosowanie surowców charakteryzuje najwyższa jakość, na którą składa się dobór najszlachetniejszych surowców i perfekcja wykonania każdego elementu w najdrobniejszym szczególe.
- stosowanie bursztynu jako kamienia do produkcji biżuterii. Innowacyjny proces produkcji względem konkurencyjnych firm występujących na rynku międzynarodowym, które w swojej działalności produkcji nie stosują metod prasowania bursztynu. Firma praktykuje metodę prasowania bursztynu, która pozwala z niewielkich kawałeczków zrobić większe elementy, które służą do wykonania biżuterii oraz innych prac artystycznych. W procesie tym wykorzystuje się właściwość surowca, polegającą na tym, że w podwyższonej temperaturze staje się on plastyczny i pod wpływem nacisku daje się trwale kształtować. W ten sposób można otrzymywać gotowe elementy określonego kształtu. Technologia ta jest głównie wykorzystywana do scalania drobnych frakcji bursztynu w większe płyty, z których tradycyjnymi metodami jak cięcie, szlifowanie i polerowanie wytwarza się poszczególne elementy biżuterii oraz wyrobów użytkowych. Dla odróżnienia ich od wyrobów wykonanych z jednej bryłki oznacza się je jako wykonane z bursztynu prasowanego lub rekonstruowanego. Tak uzyskane wyroby nie posiadają absolutnie żadnych domieszek i składają się wyłącznie z naturalnego bursztynu ich użytkownikom dają możliwość autentycznego kontaktu z tą fascynującą, posiadającą miliony lat naturalną żywicą. Ponadto wyroby z bursztynu prasowanego zachowują swoje właściwości nawet po upływie kilkudziesięciu lat od momentu ich wyprodukowania.